Jak na přebytečná kila

7. května 2012 v 15:40 | Lady Wolf |  Bin
Máte problémy s nadváhou? Zkoušíte už několik týdnů
se neustále nepřejídat, a stále nic? Myslíte si, že se z
Vás tuk už nikdy nesklepe?
Odpověď je prostá!


Prví položka seznamu s nadpisem "Zhubnu" je jednoznačně odhodlání. Nikdy nemůžete ničeho dosáhnout, pokud se o to skutečně nesnažíte, nebo nemáte motivaci. Každý den si stoupněte pře zrcadlo, a řekněte si: "Nejsem se sebou spokojená! Musím se změnit k lepšímu!"


Duševní odhodlání ovšem potřebuje i fyzickou aktivitu. Jednak se musíte přestat přejídat, a omezit veškeré přebytečné svačinky. Dáte si oběd? Chutnalo Vám, ale jste již sytí? Chcete si přidat? Opovažte se to udělat! Naopak se vyvarujte veliké porci.
Vaši snídani bude odteď tvořit mrkev s jablkem, k obědu luštěniny s trochou masa a k večeři maximálně zas jen malý kousek ovoce. Když se ale takto omezíte na delší dobu, nezapomínejte dostatečně pít. Nemusím ani připomínat, že o Pepsi nebo CocaCole se Vám může jen zdát, ale pozor i na džusy! Kontrolujte obsah cukru. Co Vám doporučuji je jednoznačně neperlivá voda, ba i voda z kohoutku (onehdy jsem četla, že ve středních Čechách je jedna z nejkvalitnějších vod, jaké jsou u nás dostupné, tak toho využijte!).
Tip: Kdykoli by jste měli nutkání dát si něco na zub, dopřejte si dětskou oslazenou žvýkačku! Sladká chuť zažene Vaše choutky.
Ale nezapomínejte na pohyb - ten tvoří dobrých 60% Vašeho úspěchu. Ať už je to běhání, švihadlo, kolo nebo lezení po stěnách a skalách, dopřejte svému tělu pohyb. Není od věci navštívit veřejnou posilovnu. Zde se můžete zaměřit na kteroukoli část svého těla, a ke všemu je zde spousta trenérů či trenérek, které Vám rádi poradí!
Tip: Jestliže máte zálibu v parcích s upravenými povrchy, mám pro Vás moderní řešení! Speciální typ skateboardu jménem waveboard, který se uvádí do pohybu kroutěním pánví. Věřte mi (já sama ho mám), než se vrátíte domů, budete zpocená a zadáchaná, a prakticky nebudete cítit nohy. A ani se nevzdálíte od svého domova!


Doufám, že jsem Vám alespoň trochu pomohla,
i když většina věcí tady je dost známá. A pokud
se odteď pokusíte zhubnout, přeji Vám hodně štěstí!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama