Jak se dobře postarat o srst drsnosrstého jezevčíka?

6. května 2012 v 21:36 | Lady Wolf |  Obecně
Protože sama toto plemeno mám, můžu Vám dát pár rad.
Dle mého názoru je nejlepší používat obyčejný jemný hřeben na psy, s ocelovými drátky. Nejprve je nejlepší pročesat psa po směru srsti, a tak odstranit případné hrubší nečistoty a zašmodrchané chlupy (věnujte pozornost chlupům u kořene ocasu a na spodní části lýtka). Poté česejte pejska proti srsti, opatrně a s citem, ať mu nepoškrábete záda!
Pes by měl držet, i když to možná vypadá nepříjemně, jezevčík si tím prodrbe všechna místečka, na která si normálně nedosáhne. Každý centimetr berte pečlivě, klidně i několikrát, aby jste se zbavili přebytečných chlupů, které ještě nevypadaly. Když skončíte proti srsti, jděte ještě jednou po srsti, to už je spíš jen aby chlupy sesedly zpět na své místo a znovu se rychle nezacuchaly.
Když budete chtít svého psa rozmazlovat, posaďte ho proti sobě, a oběma rukama ho "hrubě" drbejte na krku. Vsaďte se, že se pes skloní a bude si vaši ochotu užívat. A za několik dní za vámi bude přímo chodit s obnaženým krkem (teda slespoň Embr se to naučila).
Také je důležité používat trimovací hřeben, který doslova vytrhává mrtvé chlupy ze srsti, ale podle mě stačí jen škubat a škubat. Jednoduše a lehce vytrháváte !s citem! ze srsti chlupy, které jdou samovolně.
Tip: Drsnosrstým jezevšíkům často lezou chlupy do očí, a proto doporučuji takové chlupy ustřihnout. Pro psa je to mnohem pohodlnější, a nedráždí ho to.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama