Hračky pro štěňata i psy

3. června 2013 v 15:43 | Lady Wolf |  Obecně
Když jsme si Amber pořídili, měla jsem nakoupenou horovou horu hraček pro štěňata, ale ty, které jsme skutečně použily, by se daly spočítat na prstech jedné ruky, a všechny ostatní zůstaly doteď prakticky nepoužité. A proto mám pár rad, jak v tomto směru ušetřit peníze:
1) Něco na mazlení
Prachsprostý HADR - nejlepší přítel štěněte i psa; Najděte doma obyčejné ošuntělé triko nebo starý ručník, a obětujte ho v zájmu psí zábavy. Sice z něj po měsíci hraní a žužlání nezbyte nic jiného než rozžvýkaná smradlavá hromádka cárů, ale nic Vás to nestojí, a pes to dozajista ocení. ;))
Druhou možností je PONOŽKA - vezměte starý pár ponožek, jednu nacpěte do druhé a pořádně zauzlujte - a voilá - máte "psí žvýkačku". I tady se ale hračka nacucá slinami, a tak ji také po nějaké čase vyperte, nebo jednoduše pořiďte novou.
2) Něco na aport
Podle mě je nejlepším řešením TENISÁK.
Je dobře vidět, a když ho ztratíte, není to žádná veliká škoda - s tím se musí počítat hlavně v parcích, protože už se mi mnohokrát stalo, že mi drahou hračku odnesl cizí pes.
Pokud jde o něco do zahrady, je tu věliká škála všemožných frisbee, gumových klacků a tenisových kostí. Co ale nejvíce oslovilo mě, jsou GUMOVÁ KOLA. Vyrábějí se ve spoustě velikostí, jsou lehká na nošení a dokážou psa dost rychle prohnat po trávníku.
3) Přetahovadla
Zase je nejlepším řešením to nejjednodušší - PROVAZ nebo lano. Na jednom konci je oko pro ruku páníčka a na druhém obvykle bambule nebo něco podobného.
4) Kongy
Ty mi obecně nejsou moc sympatické. Kdyby někdo nevěděl, jsou to takové gumové duté šišky, do kterých se dají umístit granule nebo nějaké jiné pamlsky. Je ale celkem těžké sledovat, kolik toho Váš pes spořádá, a od té doby, co jsme odstranili z naší výbavičky kong, nemáme u Amber problémy s nadváhou :))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama