Zpět doma, kde již není tolik doma jako dřív

11. července 2015 v 9:44 | Claire |  Diary
Konečně jsme se vrátili zpět z dovolené. Byla skvělá, moře krásné, opalování dokonalé, Rab (město poblíž) byl krásný, ale doma je doma. Teda, doma bylo doma. Bohužel. Nechala jsem po dobu své nepřítomnosti svůj byt v rukou jisté milé staré dámy - své drahé babičky, která mi nejen opět prohrabala všechny věci a prošmejdila každou píď mých skříní, ale dokonce zvládla zahubit nebo minimálně pochroumat dvě třetiny veškeré flory, co jí u mě doma bylo. Gratuluju. Popínavka, co měla šlahouny o několika metrech je nůžkama opižlaná až na kmen a všechny peníze, co jsem do těch rostlin vrazila jsou nenávratně v zádi. Děkuju, rodino, na dovolenou už nikdy nepojedu. Jako drobný bonus byl můj úklid před odjezdem naprosto k ničemu, protože všechno se přeházelo k obrazu babičky (protože když je tu na pět minut, asi jí nevyhovoval můj systém).

Je to vtipný, vážně vtipný, protože jsem si ještě jako bonus od ní, když jsem za ní byla před spatřením toho výbuchu u mě, vyposlechla výčet toho, co všechno u mě udělala, jak mi strašně pomohla a že mi umřely fialky, protože jsem je asi moc oprašovala a ony nesnesou vodu na listech.

Jasný. Jasný. Fialky, který jsou venkovní kytky, chcíply všechny do jedný, protože se jim na listy dostala voda. O pažitce, krokusu (co jsem si vypěstvala od semínka), levandulích, buxusu, keříku neznámého jména a masožravce, který padly jako oběť její neschopnosti použít vodu na zalévání se už ale nemluvilo. Krása. Takže teď sedím v totálně vychcípaným bytě, kde moje práce za poslední půl roku šla do záchodu společně s penězma do ní vraženýma. A ještě si vyposlechnu přednášku o tom, jak jsem sobecká mrcha, protože nepoděkuju za "pohlídání" bytu. Vážně si přeju ji zastřelit. Hodně, hodně moc. A ano, jsem buddhistka.


Chci zpátky svoje kytky. Grr.

Každopádně tohle je mizérie první. Mizérií druhou je StudentPoint. Byla nám oznámena změna vedení systému. Post editora sekce se ruší, místo něj přichází copywriteři. Ti se z nás (deseti editorů) vyberou pouze čtyři. Dále je nasnadě patnáct míst pro redaktory - ty nejlepší redaktory. A to je všechno. Nikdo nic neví, nikdo nemá ponětí, jestli za měsíc ještě budu mít práci a nezbývá než zkrátka čekat na zázrak do 1. srpna. Vzhledem k tomu, že moje minimální sebevědomí stojí povětšinou na StudentPointu, celkem se bojím nejen o peníze ale o vlastní existenci. Na druhou stranu, kdyby mě skutečně vybrali do těch čtyř copywriterů nebo alespoň do redaktorů, celkem dost by mi to pomohlo. Celkem hodně by to nakoplo kariéru, tak nějak. Protože tohle je jak už jsem tu několikrát plkala dost velká pracovní zkušenost. A já ještě potřebuju podepsat smlouvu, který se mi doposud nedostalo.

Další z novinek je veselý fakt, že po čtyřech letech si pořídím nové ("nové") domácí zvířátko. Nebo zvířátka. Bude jím želva. Už jsem ji měla jako malá a je to jedno z těch nejlepších zvířat, jaké jsem kdy potkala (na třetím místě za psem a králíkem) a hlavně dělá nejméně bordelu, což se dost cení. Mám už objednané terárium a mládě od chovatele - bude to želva uhlířská, ale jedna stojí 2 500 Kč. A lépe se jim daří v párech. A já bych proto chtěla dvě. Jednže nemám peníze, takže musím šetřit už teď, což znamená, že už teď prakticky nemám co jíst. Což znamená, že zhubnu. Samá pozitiva. Dalším je třeba to, že tenhle druh želvy nezimuje, což je přesně další důvod, proč se chci rozhodnout pro něj. Zkrátka o problém méně.

Tohle je, prosím, foto samotného chovatele. No není nádherná?

Dalším plusem několika posledních dní je mé konečné dostání se k sérii Her o trůny (mám na mysli knihy, filmová verze teď není aktuální) a dokončení prvního dílu. Což znamená, že si dnes jedu pro druhý (ano, hádáte správně, nebudu mít co jíst, ale budu si kupovat knihu, yes, please, ladys and gentlemans, welcome to the Claireland).

Omlouvám se, že tenhle článek postrádá jakoukoliv myšlenku a koncept, natož strukturu textu, ale nějak se to ze mě vychrlilo samo dřív, než jsem to zvládla sama nějak normálně pojmout. Mějte se fanfárově!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Toužíš právě teď po něčem?

Ano
Ne

Komentáře

1 Will-R Will-R | Web | 12. července 2015 v 18:42 | Reagovat

Jedna veta. Jeblo by ma :D ja mam babicku taku, ze tiez som chvilu v izbe ticho hram na mobile a ona zachvilu dojde posunie jednu vec na stoliku a odode, ako keby ma kontroluje ci co, ide mi to na nervy, ked bola naposledy u nas doma, to bolo davno tak tiez vsetky pribory, hrnce a taniere odrazu neboli na normal mieste ako sme zvyknuti my ale boli uloze e podla nej, tak sakra kto je tu doma ona ci my ? :D

2 Pája Pája | 13. července 2015 v 10:02 | Reagovat

Eeeeeeeeeeeeeeeeee, tak to je děs. Jako, já bych babičku asi zabila. A bylo by mi jedno jestli je to proti jaký víře. Ona ti pozabíjela tunu živejch věcí, ne? :D, ach bože...jinak želvička je krásná, to s tou knížkou chápu. Právě sem dočetla vyprosenou knížku, protože komu by se chtělo čekat šest týdnů, než to bude v knihovně :D.

3 Šklíba Šklíba | E-mail | Web | 14. července 2015 v 23:16 | Reagovat

Tak to už prostě jde, myslim si že bys jí byt mohla rovnou nechat, když se chová jako ve vlastnim. Jinak kytek lituju, moře závidím a Hry taky k druhému dílu jsem se totiž nedokopala. Želvyčky jsou upe suprový co já taková s želvou nadhernou, svině, dneska mi chtěla zdrhnout z vany. Uvažovala jsi nad jmény?

4 Allex Allex | E-mail | Web | 15. července 2015 v 16:31 | Reagovat

Tak to pořádně naštve. Já bych babičku vážně přizabila, nesnáší, když se mi někdo hrabe ve věcech, nemluvě o kytkách.
Tak to Ti přeji hodně štěstí ve StudentPointu. Myslím, že by seš do výběru mohla dostat, ale zase nevím, jací lidé na StudentPointu jsou. :)
Jak já Ti želvičky závidím! Já mám alergii na srst, takže žádný chlupáče mít nemůžu a rodiče mi nepovolí ani želvu. :/ Myslím, že si budu muset počkat na svůj samostatný život (neustále doufám v pejska)
Smekám, já se ke Hrám nemůžu dostat.. Jsem jaksi zpomalená/zaostalá, rozečítám Hunger games. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama